Ferforje Bahçe Kapıları

Ferforje Bahçe Kapıları

Ferforje bahçe kapıları, imalatından montajına kadar her aşamasını dikkatlice takip ettiğimiz bir demir döküm üründür. Zira ferforje kapılarda bahçe için tasarlanan çeşitler, iç kapılara nazaran çok daha fazla olumsuz şarta maruz kalır. Kaldığı bu kötü şartlara rağmen dayanıklılığını koruyan dirençli, şık, sağlam ve uzun ömürlü bahçe kapıları için kaliteli dökme demirden meydana gelen ürünleri tercih edin.

Güneş Işınları: Ferforje Bahçe Kapılarının Boyasına Etkisi

Örneğin; güneş ışınları bu tür kapı çeşitleri için zararlı olabilir. Güneşin özellikle öğlen vakitlerinde dünyamıza vuran ışınları her tür nesnede renk solmasına neden olur. Bu durumdan doğal olarak ferforje bahçe kapıları da etkilenir. Özellikle sundurması bulunmayan bu tür kapılar kalitesiz bir hammadde ile dikkatsiz bir biçimde imal edilirse, yaz aylarında kavurucu etkisi bulunan öğle sıcaklarının renk soldurucu etkisinden fazlasıyla etkilenir.

Kar, Dolu ve Yağmur: Ferforje Bahçe Kapılarının İç Yapısına Etkisi

Kar, dolu ve yağmur yıl içinde pek çok defa karşılaştığımız son derece normal doğa olaylarıdır. Çiftçileri sevindiren yağmur, çocukları şaşırtan dolu ve romantik bir etki bırakan kar; kalitesi düşük ferforje ürünlere tam anlamıyla düşmandır. Zira demir, neme / rutubete maruz kaldığında oksitlenme ihtimali taşıyan bir maddedir. Çeşitli alaşımlarla kalitesi iyi hesaplanmış ferforje bahçe kapıları; ne yağmurdan ne de kardan etkilenmezken kalitesi düşük ferforje bahçe kapıları ister yaya isterse de garaj kapısı olsun kısa süre içinde oksitlenerek arkasında turuncu ve yeşilimsi bir tortu bırakacaktır. Özellikle beyaz gibi açık renklerde hiç de hoş olmayan bir görüntü bırakacak pas, kapının iç yapısını değiştirerek hem estetik hem de işlevsel anlamda negatif etkilerde bulunacak, evinizi korumak ya da güzelleştirmek amacına hizmet etmeyecektir.