Bahçe Kapısı Modelleri

Bahçe Kapısı Modelleri

1)      Altın / Gümüş Yaldızlı Bahçe Kapısı Modeli: Bu modeldeki bahçe kapısı genellikle Osmanlı motiflerine sahip ağır tasarımlarda karşımıza çıkar. Bulunduğu ortama sofistike bir güzellik katan bu modeller yalnızca ağır ve klasik modellerde değil daha dinamik biçimde tasarlanmış modern ve trend modellerde de karşımıza çıkmaktadır.

2)      Otomatik / Manuel Sürgülü Bahçe Kapısı Modeli: Otomatik ve manuel modelleri ile hem fonksiyon hem de fiyat farkı sunan kaliteli bahçe kapısı modelleri, sürgülü olması için tekerlekli olarak ya da direk mekanizmalı olarak üretilebilir. Otomatik çeşitlerinin araç giriş – çıkışlarında hayli zaman kazandıran pratik sürgülü kapılar önceliği fiyat olanlar için tercih edilen bir ürün olmamalıdır.

3)      Ebeveyn Kilitli Bahçe Kapısı Modeli: Bu model özellikle küçük yaşta afacan çocuk sahibi olan kişiler için tasarlanmıştır. Yalnızca yetişkin bireylerin açabileceği bir kilit sistemine sahip olan bu kapılar canımızdan kıymetli çocuklarımızın bahçe kapısını açarak sokakta kaybolmasına engel olacaktır.

4)      Ahşap Bahçe Kapısı Modeli: Ahşap bahçe kapısı modeli hem klasik hem de dinamik bir yapıya sahiptir. Arzuya göre ahşap etrafında çerçevelenen sağlam ferforjenin aldığı çeşitteki ayrıntılar modelin klasik yani ağır mı yoksa dinamik yani modern mi olduğunu belirler.

5)      Cam Bahçe Kapısı Modeli: Cam bahçe kapısı modelini seçerken aceleci davranmamak gerekmektedir. Zira özellikle cam gibi hassas bir ek yapı malzemesine sahip özel tasarımlarda, ürünün kalitesinden emin olmak uzun süreli bir dekorasyon ürünü sahip olmak açısından oldukça önemlidir.

6)      Ayna Bahçe Kapısı Modeli: Böyle bir tasarıma sahip bahçe kapısı modeli; sıklıkla modern modellerde karşımıza çıkmaktadır. Bulunduğu ortamda daha ferah bir algı oluşturmaya yarayan bu kapılar tıpkı yaldızlı bahçe kapısı modellerinde olduğu gibi görüntüyü pekiştirici bir unsur olarak karşımıza çıkar.