Bahçe Kapı Fiyatları

Bahçe Kapı Fiyatları

Bahçe kapı fiyatları, kapının yapımında kullanılan maddenin, hammadde ve kullanım miktarına, tasarımının özel ya da standart olmasına, sezon ürünü olup olmadığına, sahip olduğu mekanizmaya, ince işçilik gerektirip gerektirmediğine bağlı olarak değişkenlik gösterir. Pek çok farklı maddeden, pek çok farklı boyutlarda ve pek çok farklı fonksiyona sahip mekanizmada üretilen kapılarda belli bir fiyat olmaması bu noktada anlaşılırdır.

Kişi bahçeye yerleştireceği kapıyı seçerken bu nedenle fiyata odaklanmak yerine; nasıl bir kapıya ihtiyacı olduğunu belirlemeli ve ihtiyaç duyduğu kapı çeşidi üzerinden fiyat araştırması gerçekleştirmelidir. Peki, nasıl bir kapıya ihtiyacımız olduğunu nereden anlayacağız dediğinizi duyar gibiyim. Bu sorunun cevabına ulaşmak için sonraki paragrafları dikkatlice okumanızı öneririm.

Bahçe Kapı Çeşitleri ve Fiyatları Nelerdir?

Bahçe kapısı seçerken mutlaka bulunacağı mekânın özelliklerine ve kapıda aradığınız fonksiyonlara dikkat etmelisiniz.

Örneğin; çok çocuklu bir aileyseniz ve villa bahçe kapısı arıyorsanız otomatik mekanizmalı bahçe kapı fiyatlarını araştırmamanızı öneririz. Zira çocuklar için zaman içinde bu kapıdan geçmek bir oyun halini alabilir ve kapının ömrünü bu oyunlarla çocuklar kısaltabilir. Peki, hangi kapı modeli ve çeşidi bize uygun derseniz size önerebileceğim sürgülü bahçe kapısı ya da kilitli bahçe kapısı olacaktır. Bunun nedeni, bu tür kapıların küçük çocuklar tarafından kolayca açılmazken yetişkinler için pratik çözümler üretmesidir.

Peki, “Benim zamanım kısıtlı ve otopark girişime pratik bahçe kapısı arıyorum.” Diyenlerdenseniz size tavsiye edeceğim ürünler; kumandalı bahçe kapısı ya da otomatik bahçe kapısı olacaktır. Çünkü çeşitteki ürünler elle müdahale olmadan ya da elle müdahale olsa bile sürgüleme için kuvvet gerektirmeyen kapı çeşitlerindendir.

Peki ya bu ürünlerin fiyatları ne derseniz; kumandalı bahçe kapısı fiyatı elle sürgülü otomatik bahçe kapısı fiyatından biraz daha fazla olabilir. Fakat bu durum aynı modeldeki kapılar için geçerlidir. Örneğin; düz / sade kumandalı kapılar, yoğun işlemeli ve ince işçilik gerektiren otomatik kapılara oranla çok daha ucuz bahçe kapı fiyatlarına sahiptir.