Bahçe Kapıları

 BAHÇE KAPILARI HAKKINDA

 

Biz firma olarak ferforje üretiminin el işçiliği kısmını yapıyoruz. Ferforjenin birde fabrikasyon üretim olan kısmı vardır ancak biz firma olarak özel ürünler ve özel üretimler çalışıyoruz.  Ferforje bahçe kapıları  imalatı nı ekip olarak şu şekilde yapıyoruz. Ferforje en temel ifadeyle demirin ısı ile genleştirilip şekil verilmesi işlemidir. Fakat bu işlem öyle anlatıldığı gibi  kısa süreli bir çalışma değildir. Uzun emek gerektiren ciddi tecrübeler gerektiren püf noktaları olan bir süreçtir.

Ferforje imalat aşamalarımızı kurum olarak şu şekilde yürütüyoruz. Öncelikle mimarlarımız çalışma yapılacak alana gider ve  ölçü alırlar. Müşterimizle kullanılacak modeller üzerinde konuşur ve bu konuşma neticesinde bir model kararına varılır. Alınan ölçüler ve belirlenen motiflerle mimarlarımız otoket çalışmalarını yapar. Bunu çalışmayı yaptıktan sonra müşterilerimizin beğenisine sunmak için ilgili kişiler ofise davet edilir. Yapılan çizimler, müşterilerilerimiz tarafından da okeylenirse imalat aşamasına geçilir.  

Hazırlanan otoket çizimi tecrübeli üretim ekibimize verilir. Üretim ekibimiz ellerindeki otoket çizimine göre demir temini yapar ve demiri genleştirip üzerindeki cürus maddesi şekil verilecek kıvama gelinceye kadar ısıtılır. Şekil verilme kıvamına gelinince artık bükme işlemine geçilir. Ferforje bahçe kapısı üretiminde ustaların bilgi ve tecrübeleri çok önemlidir. Demire şekil vermek için ne kadar bir ısı uygulanacağı ve hangi model için ne kadar bir güç uygulanacağına kadar herşey tecrübe gerektirir. Zaman ve tecrübeyle kazanılan bu bilgiler üretim aşamasında temiz iş çıkarmak adına çok önemlidir. Ustalarımız modeli çıkarttıktan sonra 3 aşamalı boya süreci başlar. İlk aşamada epoksi astar dediğimiz uygulama yapılır. Daldırma sistemiyle de dev kazanlarda boyanın ikinci aşaması gerçekleştirilir. En son aşamada da ral rengi kodunda üçüncü kat boya uygulanır. Üçüncü kat aşamada yine dev kazanlarda her noktasına boya değecek şekilde daldırma yöntemiyle boya uygulanır. 

Bu basettiğimiz 3 boya aşamasında bazı ayrıntı püf noktaları vardır. Örneğin ikinci aşamadan sonra zımpara aşaması uygulanır. Zımpara aşaması ne kadar güzel ve kusursuz yapılırsa üçüncü kat boya kendini o kadar güzel gösterir. Bu noktalarda işin işçilik boyutu devreye girer. Zımpara işlemi ne kadar kusursuz olursa ferforjenin modeli de o kadar ortaya çıkar.  Aralarda uygulanan  ve şirket prensibi olarak söylemeyi uygun bulmadığımız bazı uygulamalarda vardır. Bu uygulamaların her biri ne kadar kusursuz ve ideal olarak yapılırsa sonuç o kadar muazzam ve uzun ömürlü olur. Sağlam ferforje bahçe kapıları için  bu aşama önem taşır. Tüm bu işlemler sonucunda demir bahçe kapılarınızın üretim aşamaları tamamlanmış olur.

 

FERFORJE BAHÇE KAPILARI

 

DEMİR BAHÇE KAPILARI - BAHÇE GİRİŞ KAPISI

 

 

Bahçe kapıları fiyat bakımından değişkenlik göstermektedir bunun belli başlı sebepleri vardır. Bu fiyat farkı sebeplerini şu şekilde maddeleyebiliriz.

  • Bahçe kapısı yapılacak alanın genişliği,
  • Bahçe kapısı yapılacak alan için kullanılacak demir malzemesinin miktarı,
  • Bahçe kapısı için seçilen motifin ince ayrıntı yoğunluğu,
  • Bahçe kapısının manuel sistem mi ya da otomatik sistem mi olacağı.

Bu etken maddelerine göre imalatı gerçekleştirilen ferforje bahçe kapıları sonuç olarak birbirinden çok farklı şekillerde vücut bulmuş olur. Her biri birbirinden özgün ve farklı değişkenlerle oluşturulan bu kapı modellerine tek fiyat vermek bir mantık hatası olacaktır. Aşağıda bir tane sade küçük bir bahçe kapısının, bir tane de büyük ihtişamlı bir bahçe kapısının örneğini paylaşıcaz. Sizler de fotoğraflarda göreceksiniz ki ürünler birbirinden son derece farklıdır.

Her iki bahçe kapımızın ortak paydada buluştuğu tek nokta ekonomik bahçe kapıları olmalarıdır. 

 

BAHÇE KAPISI MODELLERİ

 

BAHÇE GİRİŞ KAPISI - FERFORJE BAHÇE KAPILARI MODELLERİ

 

KALİTELİ BAHÇE KAPILARI

Kaliteli ferforje bahçe kapıları dendiği zaman firmamız akıllara gelebilecek en önemli ferforje firmaları arasındadır. Ferforje bahçe kapı modellerimizin üretim aşamaları onları kaliteli kılar. Zira yapım aşamasında kullanılan malzemeden tutun işçiliğine kadar tüm etkenler bahçe kapınızın kaliteli ve sağlam olup olmamasını etkiler. Kalite demek sağlamlık demek ve uzun yıllar size hizmet edecek demektir. Firmaların ham madde alımı yaptıkları yerler çok önemlidir. Herşeyin en temelinde bu yatar. Aldığınız hammadde ne kadar kaliteli olursa işçilik te kendini o kadar gösterir ve sizlerin dışarıdan anlyamayacağı bazı içsel kusurlar olmaz. Bu boya katmanının altında kalan ve sizlerin göremediği içsel kusurlar zamanla kullanıcı için sıkıntılar oluşturur. Siz kaliteli bahçe kapıları aldığınızı düşünüp uzun yıllar kullanabilecekmiş gibi satın alırsınız. Ancak hammadde ucuzluğu ve kötü işçilik sebepleriyle bahçe kapılarınız çok uzun ömürlü olmaz. Bu noktada yapmanız gereken bu konuda yıllardır düzgün hammadde ile çalışan köklü firmaları tercih edip paranızı çöpe atmamanızdır.

 

BAHÇE KAPI ÇEŞİTLERİ

 

SİYAH BAHÇE KAPILARI - DEMİR BAHÇE KAPISI