Pencere Korkuluğu

Pencere Korkulukları

Pencere korkulukları, demir parmaklıklı yapısı ile pencerenin dış kısmına yerleştirilen demir doğrama ürünlerdir. Pek çok farklı amaca hizmet eden bu korkuluk çeşidi tıpkı teras korkuluklar gibi eve görsel açıdan şık bir etki bırakır. Villa, malikâne, köşk yalı ve lüks otellerde güzellik unsurunu sağlaması açısından lüks modellerin kullanıldığı bilinen bu dökme demir korkuluk çeşitleri, apartman dairesinde bulunan pencere pervazlarına da monte edilir.

Çocukluğumuzdan beri mahallelerimizde sıkça gördüğümüz bu ferforje ürünler, mülkte vintage bir hava yaratır. Özellikle klasik modellerin retro bir tarz oluşturduğu bu ürünler, dekoratif anlam taşıyan ev dekorasyon aksesuarları kategorisine de girer.

Çocuklu Evlerde Pencere Korkuluklarının Önemi

Çocuklu evlerde pencere korkuluklarının önemi tartışmaya gerek bırakmaz. Varlığının önemi su götürmez bir gerçek olan bu korkuluk çeşitleri; evcil hayvan sahibi kişilerin evleri de dâhil olmak üzere bebek ve çocuk sahibi olan kişilerin evlerinde mutlaka bulundurması gereken bir unsurdur.

Küçük yaşlarda yükseklik algısı oluşmaz. Bu da çeşitli tehlikelere ortam oluşturur. Sonu ölüme varabilecek pek çok kazaya gebe olan korkuluk barındırmayan evler, oyun amacıyla pencereden sarkan çocuklar için büyük risk oluşturur.

Dayanıklı Pencere Korkuluklarının Avantajları

Dayanıklı pencere korkuluklarının avantajları yukarıda belirttiğim kazanın dışında dışarıdan gelebilecek tehlikelerin de önüne geçer. Sağlam yapısı ile hırsız, katil ve sapıklara geçit vermeyen bu ürünler; pencere yolu ile eve izinsiz girişlerin önünü keser ve böylece sizin ve sevdiklerinizin can ve mal güvenliğini sağlar.

Pencere Korkuluk Fiyatları

Pencere korkuluk fiyatları bu ürünleri edinenin önceliği olmamalıdır. Kalite ve güçlü yapının esas alınması gerektiği bu ürünler, kullanım süresinin bir hayli uzun olması nedeni ile zaten ucuza denk gelmektedir. Yıl içinde yaşanan çeşitli kampanyalı indirimlerle ucuz pencere korkuluk almak da zaten oldukça mümkündür.