Demir Pencere Korkuluk

Demir Pencere Korkuluk

Demir pencere korkuluk, ferforje ürünlerin en sık tercih edilen fonksiyonel ürünlerinden birisidir. Tıpkı duvar korkuluk ya da merdiven korkuluk gibi kişilerin güvenliğini sağlarken bulunduğu ortama estetik bir değer de kazandıran bu korkuluklar; villa, köşk, yalı, konak gibi lüks mekânların dışında apartman dairesi gibi yapılarda da karşımıza çıkmaktadır. Bu ürünlerin mekân fark etmeksizin her yerde kullanılmasının başlıca nedeni, dirençli ve sağlam yapısı ile eve gerçekleşecek saldırıların önünde geçmesidir.

Demir Pencere Korkuluk Önemi

Yukarıdaki paragrafta da belirttiğim gibi bu ürünler her mekânda kullanılır. Hangi mekânda hangi model kullanılırsa kullanılsın bu ürünler daima güvenliğinizi sağlar. Nüfustaki artış ve orantısız göç nedeni ile suç oranlarındaki artışı, kişileri bu fonksiyonel korkuluk çeşitlerini almaya itmiştir.

Demir pencere korkuluğu bulunmayan bir ev daima kötü niyetli kişilere bir davetiye çıkarır. Ahşap ya da PVC yani pimapen pencereler hırsızların ya da daha kötüsü katillerin eve girişine karşı hiçbir önlem teşkil etmez. Bu nedenle kaliteli pencere korkuluk taktırmak özellikle İstanbul gibi büyük şehirlerde bir hayli önem teşkil etmektedir.

Demir Pencere Korkuluk Avantajları

1)      Kolay temizlenebilir ürünlerdir.

2)      Uzun ömürlüdür.

3)      Sağlam, dayanıklı, dirençli bir yapıya sahiptir.

4)      Pencereden düşme gibi kazalara engel olur.

5)      Hırsız, katil ve sapık gibi art niyetli kişilerin eve girişini engeller.

6)      Pek çok farklı modeli ile sanat eseri tadında ürünlerdir ve bu yönü ile evinizi dışından itibaren güzelleştirir.

Pencere Korkuluk Fiyatları

Pencere korkuluk fiyatları, pencere korkuluğun sunduğu avantajların yanında lafı edilmemesi gereken bir konudur. Bu denli önem arz eden bu dökme demir ürünlerin ücretleri de zaten kullanım süresi de baz alındığında resmen sudan ucuzdur.

Her ürünün farklı bir fiyatı vardır. Bu nedenle en doğru fiyat bilgisi için ölçü ve model bilgisi ile üretici firmaya danışmak gerekmektedir.