MERDİVEN KORKULUK SİSTEMİ İLE GÜVENLİĞİNİZE ŞIKLIK KATIN

Merdiven Korkuluk Sisteminin İşlevsel Özellikleri

Merdiven korkuluk sistemleri herkesin bildiği üzere merdiven kazalarının önüne geçmek amacı ile kullanılır. Evlerde bulunan küçük yaştakiler başta olmak üzere tüm çocukları, evcil hayvanları ve ev ahalisini korumak maksadı ile merdivenlere monte edilen merdiven korkuluk sistemi, evinize güvenlik dışında da işlevsel unsurlar katacaktır.

Günümüzde estetik algısı hızla ivme kazanıyor. Dış görünüşümüzden tutun, sahip olduğumuz eşyalara kadar karşılaştığımız estetik güzellik anlayışı çeşitli aksesuarlar ile kendisini göstermektedir. Evimize koyduğumuz dekoratif objeler, telefonlarımıza taktığımız dekoratif cep telefonu kılıflları (telefon koruma kabı) ve daha birçok şey… Baktığımız her yerde görmek istediğimiz estetik bütünlük, bu noktada kendisini demirden merdiven korkuluklarında da gösteriyor.

MERDİVEN KORKULUK SİSTEMİNDE RENK SEÇİMİNİ ETKİLEYEN UNSURLAR

1)      Evde Kullanılan Duvarlarının Rengi: Evde kullanılan duvarların rengi, ev dekorasyonunda büyük önem taşımaktadır. Karanlık evlerde koyu renklerin kullanması bu bağlamda oldukça önemlidir. Ferah göstermek istediğiniz alanları açık renk boyalar ile renklendirmek ve aksesuar olarak bol bol ayna seçmek, ferahlatmak istediğiniz alanda beklediğiniz etkiyi kesinlikle gösterecektir.

2)      Evde Kullanılan Parkelerinin Rengi: Evde kullanılan parkelerin rengi de yine ferforje merdiven korkuluğunun estetik bütünlüğünü etkileyecek bir unsurdur. Birbiri ile bariz zıtlık içinde olan ferforje rengi ile parke rengi gözleri yoracak ve bir anlam karmaşasına yol açacaktır.

3)      Eve Kazandırılmak İstenen Hava: Her evin kendine has bir havası vardır. Okuduğumuz okul, edindiğimiz çevre, sevdiğimiz insanlar, hobilerimiz, karakterimiz, ruh halmiz gibi pek çok şey kendisini evde yaratılan havada belli eder. Düzen ve intizamı seven, klasik estetik anlayışına sahip bireyler evlerinde bej gibi renklere ağırlık vererek renkler arası ton farklılığını ve uyumunu dengelemeye çalışır. Aynı şekilde daha enerjik, dışa dönük, yenilikçi ve genç bireyler daha cüretkâr renkler tercih edecek ve baskın bir görüntü oluşturmayı amaçlayacaktır. Bu bağlamda kişinin zevk ve beğenileri, renk seçiminde oldukça önemli bir unsur olarak karşımıza çıkmaktadır.

4)      Evde Kullanılan Eşyaların Rengi: Evde kullanılan eşyaların rengi, merdiven korkuluğunun rengini de etkilemektedir. Evin mobilyasında kullanılan rengin, evin demir merdiven korkuluğu ile de (ferforje merdiven parmaklık) doğrudan alakalı olması bu noktada pek de şaşılacak bir şey değildir.

MERDİVENLERİNİZ LED IŞIKLAR İLE GÖZ KAMAŞTIRSIN!

Evinizin duvarlarını tercih ettiğiniz renge boyadınız, parkeleri duvarlar ile uyumlu bir hale getirdiniz. Eşyalarınızın rengi ile de bütünleştirdiğiniz ferforje merdiven korkuluk ürünü ise evinize kuruldu diyelim. Peki, bu görsel bir şölen için size yeterli geldi mi? Eğer cevabınız “hayır” ise bizi can kulağı ile dinlemenizi öneririz. Zira birazdan sizlere sunacağım bu öneri görsel şöleni oluşturmada son dokunuşları yapacak.

Işıklandırma, bir şeyi güzel ya da çirkin göstermede oldukça önemli bir yere sahiptir. Çektiğimiz fotoğrafı bile bambaşka bir fotoğraf haline getiren de ışık farkı değil midir? Peki, vücudumuzun fotoğraf makinası olan gözlerimize ışığın etkisi ne? Bu soruya cevabımız şu: Işık gözlerimiz ile gördüğümüz ve beynimiz ile algıladığımız güzellik kavramını fazlaca etkiliyor. Evin genel havası ile uyumlu bir merdiven korkuluğunu tercihe göre sarı ya da beyaz LED ışıklar ile süsleyebilirsiniz. Dilerseniz yeşil, mavi, kırmızı gibi renklerde de kendini gösteren LED ışıklar ferforjeden yapılma demir merdiven korkuluk ürünlerinize, ünlü bir ressamın tablosu görüntüsünü kazandıracak. Merdivenlerinizin bulunduğu duvara astığınız tablo ve fotoğraf gibi görsellerin de görüntüsüne olumlu katkıda bulunacak bu LED ışıklar, normal ampüllere oranla daha az enerji harcadığı için ekonomik bir destek de sağlayacaktır.

Merdiven korkuluk sistemleri herkesin bildiği üzere merdiven kazalarının önüne geçmek amacı ile kullanılır. Evlerde bulunan küçük yaştakiler başta olmak üzere tüm çocukları, evcil hayvanları ve ev ahalisini korumak maksadı ile merdivenlere monte edilen merdiven korkuluk sistemi, evinize güvenlik dışında da işlevsel unsurlar katacaktır.
Yorumlar
Yorum yaz

Benzer Ferforje Modelleri