Ahşap Merdiven Korkulukları

Ahşap Merdiven Korkulukları

Ahşap merdiven korkulukları uzun zamandır merdiven güvenliğini sağlayarak merdiven kazalarını minimum düzeye indirmeyi sağlayan ev ürünleridir. Bu yönü ile oldukça dekoratif ve korunaklı olan bu ürünler, ürünün kalitesine göre işlevselliğini arttırabilir ya da düşürebilir. Bu nedenle bir merdiven korkuluğunu evinize kazandırmadan önce mutlaka ama mutlaka iyi bir araştırma yapmalı ve tercih edilmesi düşünülen firmanın geçmişte gerçekleştirdiği projeleri inceleyerek firma hakkında ve ürünler hakkında analiz yapılmalıdır.

Ahşap Küpeşte Ferforje Merdiven Korkulukları

Ahşap küpeşte ferforje merdiven korkulukları, ahşap merdiven korkuluğu çeşitlerinde tercih edilmesi gereken bir üründür. Bunun nedeni ahşabın tek başına demir kadar büyük bir güvenlik sağlayamayacak olmasıdır.

Ahşap küpeşte, merdiven tırabzanının tutunma yerinin ahşaptan meydana gelmesi anlamını taşımaktadır. Merdiven korkuluğunun en üst kısmı da denilen küpeştenin ahşap olması kişinin zevkine bağlı olarak değilse de bizce hoş ve şık bir detaydır.

Ahşap Merdiven Korkuluklarında Neden Demiri Tercih Etmeliyiz?

Şık ahşap merdiven korkuluklarında neden demiri tercih etmeliyiz sorusunun cevabı aslında çok açık ve biz bu makalemizde bu konudan kısaca bahsetmiştik. Şimdi bu önemli sorunun cevabını sizlere tam anlamıyla verebilmek için cevabı detaylandıracağız.

Demir son derece dayanıklı, güçlü, sağlam, sert, uzun ömürlü ve dirençli bir metaldir. Ahşap ise ona nazaran çok daha kırılgan ve hassastır. İşte bu nedenle merdiven korkuluğunun parmaklıklarını demirden yapmak hayli önemlidir. Böylece ani bir darbede demir, ahşap gibi kolayca kırılıp deforme olmayacak ve sizleri merdivenden aşağıya düşmekten kurtaracaktır.

Ahşap Merdiven Korkuluğu ve Diğer Ferforje Demir Korkuluklar

Ahşap merdiven korkuluğunu ister demir ile isterseniz de tamamen (komple) ahşaptan tasarlayabilirsiniz, bu sizin güvenliğinize verdiğiniz öneme bağlı. Bunun dışında dikkat edeceğiniz konu, ürünün iç mekan duvar korkulukları ve pencere korkuluğu gibi ürünlerle model ve oluşturduğu tarz açısından uyum içinde olmasıdır. Bu, görsel bir bütünlük oluşturmak için olmazsa olmaz bir detaydır.