Merdiven Korkuluğu

Merdiven Korkuluğu

Merdiven korkuluğu; evinizde estetik bir görüntü yakalayacak ferforje korkuluk ürünlerinden birisidir. Bu yönüyle merdiven korkuluğu modellerini incelemeden korkuluk yani tırabzan edinmek yanlış bir hareket olacaktır.

Pek çok farklı malzemeden üretilen pek çok farklı desen ve modelde korkuluk piyasada mevcuttur. Siz, kendi ihtiyaç ve zevklerinizi göz önüne alarak önceliklerinizi ve aradığınız merdiven korkuluğu özelliklerini belirlemeli ve alışverişinizi bu yönde sürdürmelisiniz.

Ferforje Merdiven Korkuluğunun Alüminyum, Krom ve Ahşap Merdiven Korkuluklarından Farkı Nedir?

Ferforje merdiven korkuluğu, yapısı gereği alüminyum, krom ve ahşap merdiven korkuluklarından ayrılır. Sizin güvenliğinizi sağlayacak ferforje merdiven korkuluğu alüminyum ve krom merdiven korkuluklarından;

1)      Sağlam yapısı ile her tür darbe karşısında gösterdiği kuvvetli duruş sayesinde

2)      Oldukça uzun ömürlü yapısıyla size uzun süre hizmet edecek bir ürün olmasıyla

3)      Direnç ve dayanıklılık konularında üst düzey performansıyla

4)      Estetik görünüşü sayesinde bulunduğu mekâna kattığı değer ile

5)      Yıllardır sevilerek kullanılan popüler bir tırabzan modeli olmasıyla

Ayrılır. Tüm bu ve daha bunun gibi diğer pek çok özelliğiyle demir merdiven korkuluğu, piyasadaki diğer tüm korkuluk tür ve çeşitlerinden ayrılarak maksimum seviyede koruma ve estetik değer sağlar.

Bir Diğer Adıyla Demir Merdiven Tırabzan Modeli

Demir merdiven tırabzan olarak da anılan bu korkuluk çeşitleri, tarih boyunca bolca tercih edilen bir dökme demir ürün olduğu için pek çok farklı isimle anılmıştır. Sıklıkla ferforje merdiven korkuluk olarak halk arasında anılsa da bu ferforje ürünün diğer bir adı da demir merdiven tırabzandır. Ferforje merdiven demiri ve hatta dökme demir merdiven parmaklık gibi isimler bu korkuluk türü için söylenebilir.

Merdiven Korkuluğu Edinirken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

1)      Ürünün kalitesinden

2)      Üreticinin güvenirliğinden

3)      Ürün modelinin evinizle uyum yakalayacağından

Emin olunması gerekmektedir.