Bahçe Merdiven Korkulukları

Bahçe Merdiven Korkulukları

Bahçe merdiven korkulukları, dış mekânlarda tercih edilmektedir. Zira adından da anlaşılacağı gibi bahçelerdeki yükseltileri basamak yardımı ile tırmanarak aşmaya yarayan bu tırabzanlar, kişiye sağladığı bu yardımlar ile oldukça faydalıdır.

Bahçe Merdiven Korkuluklarının Kullanıldığı Mekânlar

Halka açık (kamuya açık) parklarda sıklıkla karşılaştığımız demir bahçe merdiven korkulukları, açık alanda yer alan her türlü yükseltiyi aşmak amacı ile üretilir. Bu bakımdan; hastane bahçesi, okul bahçesi, çeşitli parklar, köy ve kentlerde yer alan bahçeler, cafe bahçesi, restoran bahçesi gibi pek çok alanda ihtiyaç doğrultusunda kullanılır. Bu nedenle hemen hemen her yerde karşımıza çıkan bu korkuluklar için diyebiliriz ki insanlık tarihinin eski zamanlarından bu yana farklı yapı malzemeleri ile de olsa karşımıza çıkmış ve hayatımızı kolaylaştırıcı fonksiyonel insan yapımı ürünler olarak hayatımızda yer edinmiştir.

Bahçe Merdiven Korkuluğu Seçiminde Neler Etkili Olmalıdır?

Gelişerek varlığını sürdürürken her geçen yılda işlevselliğini, sağlamlığını ve estetik değerini yani güzelliğini arttıran kullanışlı bahçe merdiven korkulukları, bulunduğu mekâna, hizmet sunduğu insanlara ve bulunduğu coğrafi bölgenin doğa şartlarına göre şekillenmiştir.

Demir Bahçe Merdiven Korkulukları

Demir bahçe merdiven korkulukları, bahçelere yerleştirilen merdiven korkuluklarının dökme demir yani ferforje ile yapımı gerçekleştirilen merdiven tırabzan modellerinden birisidir. Oldukça sağlam, dayanıklı, dirençli, güçlü, kuvvetli, uzun ömürlü, şık, zarif ve güzel yapısı ile dış mekânlarda gönül rahatlığı ile kullanılan bu ürünler, bu bağlamda alüminyum ya da ahşaplara oranla en az on kat daha dayanıklıdır. Bunun nedeni ahşabın yağmur ve kar gibi nemi bol rutubetli ortamlara fazla dayanamayarak çürüyen, şişen ve boyasında dökme yapan yapısının ve alüminyumun kırılgan, kolay parçalanan yapısının dış mekânlara pek uygun olmamasıdır.