DEMİR PENCERE PARMAKLIĞI

DEMİR PENCERE PARMAKLIK SİSTEMİ EVİNİZE SANATSAL BİR HAVA KATACAK

Ferforjeden pencere parmaklığı pek çok evde rastladığımız hoş bir detaydır. Eski ya da yeni fark gözetmeksizin hemen hemen her evde ferforje pencere parmaklığı bulunur. Evin vintage bir tarzı varsa daha geleneksel modeller tercih edilebilir. Yeni ve modern binalarda ve modern çizgilerle dizayn edilmiş evlerde ise vintage evlerin aksine daha modern ve yenilikçi modeller tercih edilebilir. Gözü fazla yormaması ve evin belli bir kompozisyon oluşturması bakımından bu unsurların göz önünde bulundurulması oldukça önemlidir.

DEMİR PENCERE PARMAKLIK SİSTEMİ İLE HER ZAMAN DAHA GÜVENDE OLACASINIZ

Geçmişten günümüze çok uzun bir zamandır severek kullanılan ferforje ürünler zamana ayak uydurmayı başarabilmiş ve tekrara düşmemiştir. Tekrara düşmeyen demir pencere parmaklıkları, her evi eşsiz hale getirmektedir. Zengin ve ağır görüntüsünün yanı sıra tercih edilmesinin esas sebebi hırsızlara karşı yarattığı korumadır. Hırsızlığı önlemek amacıyla takılabilen ferforje pencere korkuluğu aynı zamanda evin içinde bulunan küçük çocukların korkunç bir kazaya kurban gitmelerine de engel olur. Küçük çocuklar doğaları gereği meraklı ve hareketlidir. Yabancı olan bu dünyayı keşfe çıkarken deneyimsiz oldukları için tehlike yaratan bir davranış ile tehlike yaratmayan bir davranışı ayırt edemezler. Amaçları sadece yoldan geçen bir arabaya bakmak, karşı binaya konan kuşları izlemek, temiz hava almak, arkadaşları ile muhabbet etmek, pencere önünde duran saksı çiçeklerini sulamak, pencereden oyuncak sarkıtmak olabilir. Fakat denge yetileri tam gelişmemiş küçük çocukların ağırlık merkezini tam hesaplayamaması sonucu dengesini kaybederek düşmesi olasıdır. Böylesine korkunç bir kazanın da önüne geçen ferforje pencere parmaklığı dışarıdan evinize bakan insanlara göz banyosu yaptırırken canınızdan çok sevdiğiniz biricik yavrunuzun da güvenliğini sağlar.

DEMİR PENCERE PARMAKLIK SİSTEMİ KULLANIM KOLAYLIKLARI SUNMAKTADIR

Demir pencere parmaklık sistemi sadece görsel olarak muhteşem ya da güvenlik ve önlem açısından kusursuz değildir. Ferforje pencere korkuluğu aynı zamanda pek çok kullanım kolaylığı da sunmaktadır. Bu başlık altında sıralayacağım maddeler, evinize demir pencere korkuluğu taktırdığınız durumda size ne gibi kullanım kolaylıkları sunacak bunları inceleyeceğiz. Hazırsanız başlayalım!

*Açılır kapanır şekilde de tasarlanabilen ve bu tercihi tamamen müşterinin gönlüne bırakan açılır kapanır demir pencere korkuluk sistemi, müşteriye kullanım kolaylığı sağlar.

*Açılır kapanır şekilde tasarlanan bir ferforje demir pencere korkuluk sistemi, ebeveynler tarafından kolayca açılıp kapandığı için acil durumlarda pencereden giriş ve çıkışları olanaklı hale getirir.

*Açılır kapanır şekilde tasarlanan bir ferforje demir pencere korkuluk sistemi aynı zamanda ferforje korkuluğun temizliğini de daha kolay hale getirebilir.

*İstenilen renkte seçilmiş bir ferforje pencere parmaklık sisteminiz olsa da zaman için de penceredeki duruşundan sıkılabilir ya da daha sonra boyanan bina ile eskiden var olan ferforje pencere parmaklık sisteminin uyumsuzluğu sizi rahatsız edebilir. Böyle durumlar için size kullanım kolaylığı sağlayan ferforje demir pencere korkuluk sistemi boyanabilir olduğu için evinizin tarzı değişse bile her zaman yeniliklere ayak uydurabilir.

*Demir maddesinin çeşitli metallerle alaşım yapılması sonucu elde edilen demir pencere parmaklık sistemi, evinizi daha güvenli hale getirirken aralıklı yapısı sayesinde evin içine güneş alımını azaltarak evinizi ve içinizi karartmaz.

*Sert metallerle demirin alaşıma uğraması sonucu üretilen pencere parmaklık sistemi uzun yıllar güneş, yağmur, kar gibi doğa olaylarına karşı dimdik ayakta kalmayı başaracaktır.

*Yanmaz, alev almaz yapısıyla dışarıdan gelen ufak etkilerle sizi ve sevdiklerinizi tehlikeye atmaz. Tutuşmadığı için dışarıda oluşan bir yangını eve taşıması mümkün değildir.

Demir Parmaklık

Demir Parmaklık

Tekrara düşmeyen demir pencere parmaklıkları, her evi eşsiz hale getirmektedir.
Yorumlar
Yorum yaz

Benzer Ferforje Modelleri