FARKLI YAPISIYLA OVAL PENCERE KORKULUĞU

 

Oval pencere korkuluğu bombeli duruşu ile düz olanlara oranla farklıdır. Ferforje; yapısal, fonksiyonel ve sanatsal özellikleriyle iç ve dış mekânlarda kullanılan ve mimarinin en önemli unsurlarından biridir. Dış mekânlarda bahçe avlusu, bina ve avlu kapısı, pencere parmaklığı, balkon korkuluğu, merdiven korkuluğu yapı elemanları, oturma takımları olarak kullanılmaktadır. Ferforje hem bir oluşum sürecini hem de bir metal türü anlamına gelir. Çeşitli katkı maddeleri ile demirin belirli bir çeşitliliğiyle daha yumuşak hale getirilme halidir. Özellikle işlenmiş demir ürünleri için kullanılır. Demir korkuluklarda en çok kullanılan yöntem ferforje yöntemidir.  Ve en sık gördüğümüz yapıda pencere korkuluklarındadır.

 

Pencere Korkuluğunuzla Fark Yaratın

 

Yukarıda gördüğümüz model oval pencere korkuluğu örneğidir. Ovallik üst taraftan değil de alt taraftan başlamıştır.  Bu tarz modellerin günümüzde tercih edilirliği daha çok artmıştır. 

 

 Oval pencere demirleri  özellikle güvenlik amaçlı kullanılır.  Daha çok özel ikamet edenlerin ve apartmanların 1. katında kullanılır. Geleneksel olarak, camilerde kutu rayları olarak ve pencere başı raylar veya mızraklardan, alt düğmelerden, eski köşklerin ortasındaki düz çubuklardan oluşan raylar gibi sık sık dövme demir korkuluklarla karşılaşırız. 

Bu oval görüntü tamamen dekoratif anlamda cumba önüne eşya koymayı kolaylaştırırken sade ve hoş bir ferforje oyuntusu kazandırmaktadır. Evimiz bizim için çok önemlidir ve onu güzelleştirmek bizi her zaman mutlu eder. Maddi manevi elimden gelen her imkanı evimiz için kullanır ve onun kaliteli bir görünüme sahip olması için uğraşırız.

Sizler İçin Buradayız

Güzelliğinin ve modernliğin yanında güvenliğinin de önemi vardır. Köksal Ferforje, oval pencere korkululukları seçenekleriyle zevkinize uygun tasarımları sizlerle buluşturuyor. Köksal Ferforje, diğer tüm ürünlerinde verdiği garantiyi, güveni, sağlamlığı, estetik anlayışı ve farklılığını her ürününde göstermekte ve benzer firmalar arasında kalitesini belli etmektedir. Köksal Ferforje ailesi siz müşterilerimiz için en iyi şekilde her zaman burada!

 

 

Yorumlar
Yorum yaz

Benzer Ferforje Modelleri